Petek Yıkama

Peteklerinizden en iyi ısı performansını alabilmek için 2 yılda bir Petek Temizleme işlemi yaptırmalısınız. Tesisat Temizleme, Kombi Petek Temizleme gibi işlemler tesisatınızdan maksimum verim almanızı sağlar. Doğalgaz faturalarınızı azaltır ve daha iyi ısınabilmenizi sağlar.

Zamanla peteklerinizin için de oluşabilecek kireç ve artıklar yapılacak temizleme işlemi ile giderilir. Peteklerinizin ilk aldığınız günkü gibi çalışmasını sağlar. Firmamız konusunda uzman teknisyenleri ile size en kaliteli hizmeti en kısa sürede sunmaktadır. Tüm servis talepleriniz aynı gün içerisinde sonuçlandırılır.

  • Peteklerde ısının her bölgeye aynı şekilde yayılabilmesi çok önemlidir.
  • Oluşabilecek herhangi bir tıkanıklık veya sızıntı alacağınız ısı performansını önemli düzeyde etkileyebilmektedir.
  • Peteklerde oluşan kireç ve erozyon kombinizin önemli parçalarını da olumsuz olarak etkilyerek yüksek maliyetli problemlerin olmasına neden olabilir.
  • Yapılmayan temizleme işlemi yüzünden tesisatınızın kullanamaz hale gelmesi de olası bir sorundur.

kalorifer-temizleme
Temizleme işlemi yapılacak yerin büyüklüğüne ve petek sayısına göre 1,5 saat ve 3 saat arasında sürebilmektedir. Firmamız temizleme işlemleri için piyasanın en iyi ve test edilmiş kimyasal maddelerini kullanmaktadır. Tesisatınızda oluşabilecek tüm problemlere karşı firmamız size destek vermektedir.

Petek Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

İlk olarak çözücü kimysal tesisatınıza dökülür. Bu kimyasal çeşitli yapı marketlerde ve internet sitelerinde satışa sunulan bir sıvıdır. Burada dikkat edilmesi gereken doğru malzemeyi doğru yerde kullanmak çok önemlidir. Bir çok kimyasal görevini yerine getirmemektedir. Firmamız uzun yılların vermiş olduğu bilgi birikimi sayesinde en doğru malzemeyi en etkin şekilde kullanmaktadır. İlacın etkisi ile tesisatın içine yer etmiş; tortu, balçık ve partiküller toz haline gelir .

Makina tesisata bağlanarak bu pislikler temizlenir. Temizlik aşmasında basınçı bir şekilde devirdaim yapan su tesisattaki pislikleri söker bu işlem yaklaşık 30 dk sürmektedir. Bu işlem süresince pislikler petek temizliği makinasının içerisinde toplanmaktadır. Eskiden böyle bir sistem olmadığı için ilkel yöntemler kullanılıyordu. Petekler yerinden sökülüp tek tek basınçlı su ile temizlenmeye çalışılıyordu ancak peteğin dibine yer etmiş partiküller ancak silisyonlu makina ile yapılmalı. Makina yokken temizlik olmuyor muydu? Evet oluyordu ama tam değil kısmi bir temizlik Makineli yapılan temizlik işlemi ilk günkü performası ile yanarken size yakıttan da tasarruf sağlayacaktır .

Bir sonraki uygulamamız ise ilaçlanan tesisatta ilacın etkisini yok etmek yani suyun PH derecesini ayarlamak. Bu işlemi PH dengeleyici kimyasallarımızla yapıyoruz. Bu sayede kimyasal kalıntılar size zarar vermeden önüne geçmiş oluyoruz. İnsana ve insan sağlığına önem veren şirketimiz bazı firmaların sadece para kazanmak amaçlı yaptığı işlemlerden kullanılan kimyasalın kalitesizliği ve işçiliğin kalitesizliği ile ısınmayı bırakın bozulan kombileri gördük lütfen dikkat edelim. Fiyatları araştırırken işin niteliğinide araştırın; mesala firmanın yeri, kaç kişi çalışır, fatura kesebilir mi bu saydığımız maddeleri uygularsa profesyonel olarak bu işi yapıyor demektir. Diğer türlü bir telefon numarasını internete vererek yapılamayacak derecede fiyatlar vererek servis veren firmalara bir daha ulaşmanız mümkün olmayabilir.

Son adım ise peteklerin reglaj ayarı yapılarak tesisata sıcak su verilir ısınan petekleri kontrol ettikten sonra servis formu imzalanır ve işlem sona erer.

Hizmet bölgelerimiz: Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar,Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Eyüp, Esenyurt, Esenler, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kağıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli ve Zeytinburnu ilçe ve semtlerinde hizmet vermekteyiz.
alt-bannerKış gelmeden yapılacak Kombi ve petek temizliği ile zorlu kış aylarından etkilenmeden konforlu bir ısınma sağlarsınız.