Kombi Su Basıncı Düşüyor

Petek-Temzliği-Nasıl-YapılırDaha önceleri evlerimizde sobabdan sonra gelen şey kaloriferdi, bu kaloriferler ya apartman merkezi sistemdi,yada kat kaloriferi dediğimiz mazotlu tek dairelik kat kaloriferleri idi,şimdilerde ise Doğalgaz kombi sistemleri var.Dogalgaz gelen şehirlerde yaşayanlar ya eski kalorifer tesisatını küçük bir tadilatla dogalgaz kombiye dönüştürüyorlar,yada yada yeni kalorifer kombi tesisatı döşettiriyorlar, Bazıları bu doğalgazdan menmun bazılarıda şikayetçi,yüksek faturalar ödemelerine rağmen fazla ısınamamaktan şikayetçiler,peteklerin ısınmamasınıda bazı sebebpleri vardır,bunları bir iki başlıkta söylemek gerekirse

1: Kombinizin su basıcı sürekli düşüyordur

Cevap: Kombinizin su basıncında düşme ler varsa bu demektirki kalorifer tesisatında su kaçağı var demektir,su basıncı düşmeleri 1-2 ay gibi zamanlarla,yani 1-2 ayda bir kombinin su basıncı düşer sizde normalmiş gibi su basıncı seviyesini (birbuçuk)1,5 bar seviyesine getirirsiniz, bu ilk zamanlarda size normalmiş gibi gelir fakat zaman geçtikce su basıncı düşme zamanı hızlanır,ayda bir,15 günde bir,haftada bir iki günde bir,günde bir 8 saatte, 4 saatte derken tesisatınızdaki su kaçağına sebeb olan arıza artmaya başlar vede kombinizdeki su seviyesi düştüğünden dolayı kombi arıza verir ve kombi çalışmaz ve bundan dolayıda peteklerinizde ısınmaz

Yapmanız gereken şey: Firmamız bu tür şikayetlerde siz değerli müşterilerimize çeşitli seçenekler sunabiliyor,1)İsterseniz Elektronik cihazlar ile evinizin hiçbir yerini kırmadan Noktasal olarak tespit ediyoruz ve garantili olarak tamir ediyoruz.2) Eviniz kırılmasın dökülmesin istiyorsanız, evinizin hiçbir yerine zarar ermeden seramiğinizi kırmadan laminantınızı sökmeden STS Su Tamir Sıvıları ile tesisatınıza Sukes uygulaması yapıyoruz ve hiçbir yeri kırmadan su kaçağınızı gideriyoruz,

Not: STS Su Tamir Sıvıları hakkında genel bilgisi olmayanlar veya kırarsam daha fazla para kazanırım hesabı yapanlar birinci aşamada ya bu malzemeyi kötüleyecekler yada kombinize zarar verdiğini söyleyecekler yada belli bir zaman sonra bu sıvının atacagını iddia ederler. Cihazla su kaçağınızın yerini bulamayacağımızı  Bizde iddia ederler, Bizde diyoruzki:

”İDDİA EDİYORUZ STS SU KAÇAK TAMİR SIVILARI İLE KOMBİLERİNİZDEKİ SU KAÇAĞINIZI KAPATAMASAK- CİHAZLARIMIZ İLE SU KAÇAĞINIZIN YERİNİ NOKTASAL OLARAK TESPİT EDEMEZSEK ÜCRETİNİZİ İADE EDİYORUZ”

2: Kombinizi eski kalorifer tesisatınıza bağlatmışsınızdır

Cevap: Eski kalorifer tesisatınız zamanla kireç,çamur ve tortulaşma olmuştur, boruların ve petelerin iç kısımlarında daralmalar oladundan kombi devirdaim pompası gerekli sirkülasyonu yapamadığından ve kombide ısınan sıcak suyu peteklere aktaramadığından dolayı petekleriniz ısınmıyordur.

Yapmanız gereken şey: Kalorifer kombi ve peteklerinizi temizletmek, piyasada bu işi amatörce yapan şahslar çoğaldı,15 dakikada petek temizliği yapanlar var,bu göz boyamaktan başka bir şey değildir, petektemizliği işi özel makina ve kimyasallarla yapılmalıdır normal bir petek temizliği işi 2 saat civarında sürmaktedir

Petek Temizliği Servisi

Petek temizliği nedir? petek temizleme işi nasıl yapılır? Petekler temizliği kimyasallı? Petek temizleme gerektiğini nasıl anlayabiliriz? Radyatör temizleme işlerini kim yapar? Kalorifer petek temizliğifiyatları,petek yıkama uygulaması Sayfamızda bu soruların cevapları ve petek temizleme konuları bilgi ve destek amaçlı anlatacağız.

Kombi,Kalorifer Tesisatı ve Petek Temizliği İstanbul

Petek temizliği için özel üretilmiş makinalarımız yıkama kimyasalları ve etkin yöntemle peteklerinizi temizliyoruz.Kalorifer peteklerinizin ilk günki gibi ısınmasını maksimum verim ve ısı kayıplarından meydana gelen yüksek doğalgaz faturanızda azalma sağlıyoruz.Bilgi ve hizmet talebi için bizi arayabilirsiniz

kalorifer-temizlemePetek Temizliği Nedir Yıkama İşlemi Neden Yapılır?

Petek temizliği nedir? petek temizleme nasıl yapılır? radyatörler kaç yılda bir temizlenmeli? petek temizliği yapılmasını gerektiren belirtiler? Petek yıkamada hangi kimyasallar kullanılır.Busayfamızda soruların cevapları ve petek temizliği hakkında detaylı bilgiye yerverilmiştir.Tesisat temizliği konusu İstanbul su tesisatı sahibi aynı zamanda 16 yıllık doğalgaz kat kaloriferi&sıhhi tesisat ustası olarak tarafımdan bizzat kaleme alınmış olup açıklamalar tecrübelerimize istinaden yapılmıştır.İşi layığı ile yapan kişi ve kuruluşları taktir ediyor,biz yada herhangi bir firmadan bu hizmette başarılı birimlerle çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

Profesyonlel-Petek-TemizliğiPetek temizliği, belirli biz zaman sonra peteklere yapılması gereken bir bakımdır. Kombi bakımı ve petek temizliği farklı işlemdir kombi her nekadar stabil çalışsada yada en kaliteli kombiyede sahip olsanız petekler ısı transferini ve dolaşımı tam sağlayamassa olması gerken ısıyı sağlamak pek mümkün olmaz. Kalorifer petekleri ve kombi içerisinde belirli miktarda sabit su bulunur ve kombi yıllarca aynı suyu ısıtarak çevirir zamanla sudaki değişimle birlikte yoğunlaşma ve sürtünme ile oluşan tortu,kurum,kireç ve çamurlaşma gibi ağırlaşan meryantalleri petek diplerine bırakır bununla birlikte peteklerin alt geri dönüş vanaları daralabilir yada peteklerin kanalları tıkanabilir su dolaşımı zorlaşır yada su peteğin tüm kanallarına nufus edemez duruma gelebilir. Petek yıkama işlemi bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak içlerinde biriken kurumu temizlemektir. Bu noktada şunu düşünebilirsiniz her yıl tahliyeden suyu boşaltıp kombiye yeni su dolduruyorum su tazeleniyor. Suyu boşaltmanız peteklerin dip ve kanallarındaki kurumu çıkarmaz aynı zamanda yeni ilave edilen suyun oksijen oranı yüksek olacağından metal yüzeylerde kireç oluşumu hızlanır yararlı bir işlem değildir bu şekilde petek temizliği yapıldığını iddia eder ustalar teknik servisler bile vardır unutmayınki yararı olduğuna dair size kanıt sağlayamazlar.

en son petek neden az ısınıyor? son petek neden ısınmıyor? doğalgaz faturası yüksek geliyor? kombi sık sık arızalanıyor? petekler neden temizlenir?

radyator-temizligi-petek-temizligiEtkili ve Doğru Petek Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Herhangi bir firmadan petek tesisat temizleme hizmeti almak istediğinizde kalorifer peteklerinizin gerçekten temizlendiğini anlayabilmeniz ve konu hakkında azda olsa fikir sahibi olabilmeniz için bu kısımda uygulamanın yönelgesini aktarmaya çalışacağız.

 • Temizleme makinası herhangi bir petekten yada kombi altından tesisata bağlanır banyoda havlupan mevcut ise en doğru yerdir.
 • Kombi kapatılıp tahliyeden su boşaltıldıktan sonra temizleme makinasının haznesine sadece su koyularak petek vanalarının tamamı açık konumdayken makina 5 dakıka çalışır sistemdeki kaba kir alınıp su boşaltılır.
 • İkinci aşamada makinaya petek temizliği için özel geliştirilen kimyasal dairenin metrekaresi peteklerin toplam metrajına göre ilave edilir tekrar makina çalıştırılıp kimyasal tüm peteklere yayılır.
 • İlaç tesisata yayıldıktan sonra tüm peteklerin vanaları kapatılır ve sadece tek bir peteğin vanası açılır burdaki amaç gücün tek peteğe verilmesi ve petekte güçlü bir dolaşım oluşturmaktır. sırasıyla bu her peteğe uygulanır yani temizlenen peteğin vanası kapatılıp diğeri açılır.(Bu madde önemlidir kimyasal yıkamaya geçildiğinde tek peteğin vanası açık şekilde teker teker tüm peteklere yapılmalıdır)
 • Özel geliştirilmiş makinanın özelliği petekte suyu tersinede çevirebilmesi ve debisi yüksek basıncı az olmasıır sisteme zarar vermeyecek şekilde tasarlanmıştır böylece kimyasalla birlikte petekte çalkalanma meydana gelir kirli su haznede toplanır.
 • Peteklerde tek tek bu işlem yapıldıktan sonra tüm petek vanaları açılır kirli su makinadan boşaltılır ardından başka bi kimyasal ilave edilerek durulama işlemi aynı şekilde yapılarak ilk kullanılan kimyasal notralize edilir bu işlemi yaparken petek vanaları açık konumda olmalıdır.
 • Bütün bu işemler yapıldıktan sonra peteklerin içerisindeki kir kurum ve kireç çözülmüş olacaktır çözülen pisliğin dışarı atılması gerekir tesisata bağlı hortumlardan biri çıkarılır ve petek temizleme makinasınada bir hortum ile sürekli olarak su doldurulmalıdır berrak su gelene kadarda makinanın çalışması gerekir.
 • Son olarak makina sistemden sökülür kombi filitreleri temizlenir yine başka bir kimyasal koruyucu sisteme bırakılarak kontroller yapılıp petek havaları alınır vanaların reglajlarıda yapılıp teslim edilir. Bu işlemler petek sayısına bağlı 2-3 saat gibi zaman alır.

Değerli ziyaretçilerimiz,petek temizleme ve bakım hizmeti ancak yukarıdaki koşullara uyarak yapılırsa verim alabilirsiniz,petek temizliği diye gösterilip yapılması zor fiyatlarda hizmet verenlerin yada 20 dakikada petek temizleme işi yapanlarla esaslı hizmet verenleri birbirinden ayırabilmeniz için açıklayıcı bilgiler vermekteyiz

Petek-Kirliliği-ve-BelirtileriPeteklerin Temizlenmesi Gerektiğini Gösteren Belirtiler

Kalorifer sisteminizde petek temizliği gerektiğini gösteren belirtileri bir kaç örnekle şöyle sıralayabiliriz.

 • Öndeki yıllara oranla daha az ısı aldığınızı düşünüyorsanız yada kombiyi eskiye oranla yüksek ayarda çalıştırmanız.
 • Doğalgaz faturanızda artış normalınden fazla fatura ödediğinizi düşünüyorsanız.
 • Kombi 3 yollu,edanjor,pompa gibi sulya temas halindeki parça arızalarının daha sık meydana gelmesi bunu kombi teknik servislerde size bildirir.
 • Yine peteklerdeki bazı bölgelerin ısınmaması.

Petek temizliği gerektiğinin en önemli belirtileridir

Petek Temizliği Yapıldığı Halde Isı Az

Petek temizliği ile peteklerin ilk günkü ısıyı verimi sağlaması garanti edilir yalnız kalorifer tesisatı yeni yapıldığından itibaren ısı proplemi varsa sorun petek temizliği ile ilgili olmayabilir tesisat temizliğini üstlenen firma önce müşteriyi dinlemeli peteklerin önceden iyi ısınıp ısınmadığı konusunda bilgi edinmeli şikayete göre petek temizliğini önermeli yada sorunun farklı bişey olduğunu diyebilmelidir. Petek temizliği haricinde olası durumları aktaralım bizim açıklamalarımız edindiğimiz tecrübelere en sık rastladığımız problemlere dayalıdır elbetteki sorun yerinde incelenmeden teşhis konulamaz verdiğimiz öreneklerden farklı bir durumda olabilir.

 • Kalorifer tesisatı döşenirken yalnış yetersiz kullanılan boru çapları,maşon,dirsek gibi ek parçalarda işçilik hatası ile oluşan tıkanma yapılan kaynağın su geçişinde daralmaya yol açması.
 • Peteğin tesisata ters bağlanmış olması yani sıcak suyun peteğe üst vanadan girip alt vanadan geri dönmesi gerekir bunun tersi olursa petek ısınmaz yada altı ısınmaz.
 • Isınmayan petek kombiye uzak ve büyükse aynı zamanda bir üstte yazılan madde geçersizse peteğin tesisata çapraz bağlanması gerekebilir çapraz bağlantı petek vanalarının biri sağ üst köşedeyse diğerinin sol alt köşede olmasına denir sizin peteğininizde her iki vanada aynı tarafta üst üste olabilir uzak ve büyük peteklerde çapraz bağlantı faydalıdır nedeni sonlara doğru suyun basıncı azalır çapraz bağlantısa su dolaşımı rahat ve su peteğin her kısmında dolaşarak geri döner.
 • Düşük bir ihtimalde olsa peteklerin toplam mertajı kombinin kapasitesinden fazla olabilir sistem yüksek kalorili bir kombiye ihtiyaç duyabilir kat kalorifer sistemi planlanırken iyi hesaplanmalı yapının metrekaresi peteklerin toplam metrajı gözönüne alınmalı uykun olan kombi seçilmelidir. Bu sayfamızıda inceleyebilirsiniz.

Petek Temizliğinde Yapılan Yalnış Yöntemler

Petek temizleme işini  daha önce yaptırmamış olabilirsiniz, hatta petek temizliğinin yapılması gerektiğini bilmeyen müşterilerimiz olur bunlar normaldir, çünki hepimiz bir sorun olduğunda araştırarak çözümünü bulur ne yapılması gerektiğini kavrarız bu bölümde yalnış petek temizleme yöntemlerinden bahsetmek istedik amacımız petek temizliği adı altında yararsız kampanya gibi gösterilip pek faydası olmayan uygulamalardan insanları korumaktır.

 • Kombi tahliye vanasından suyu boşaltıp sisteme yeni su doldurulması baştada belirttiğimiz gibi bunun bi faydası yoktur peteklerde yapışan kurum vb bu şekilde dışarı atılmış olmaz ayrıca yeni eklenen suda oksijen oranı fazla olacak paslanma ve kireç oluşumunu hızlandıracaktır.
 • Peteklerin birinden yada kombiden sisteme ilaç atıp çalıştırmak bu işlem kısmen faydalı gibi görülenilir fakat kombinin gücü sistemde güçlü bir sikülasyon oluşturamaz özel gelirtirilmiş petek temizleme makinaları işe göre tasarlanmıştır ve ters yıkama yaparak suyu tersine çevirip petek içinde ilaçla çalkalanma yapar kombiyi çalıştırmak mantığı ile yapılan temizlik kombiye zarar verebilir sebebi o şekilde temizleme kapalı sistemde yapılmış olur özelliklede eski kombilerde sorunlara yolaçar.
 • Peteklerin yerinden sökülerek balkon banyo gibi yerde içlerinin tanzikli su ile yıkanması aslında bu uygulamaya yalnış diyemeyiz eski yıllarda makinalar olmadığı dönem bu şekilde petek temizliği yapılırdı zahmetlidir petek taşınırken yere su damlayabilir günümüzde teknoloji bu işe kolaylık sağlamışken artık gereksizdir.Petek ve radyatörleri nasıl temizlerim başlıklı yazımızda detaylı anlatım mevcuttur.
 • Petek temizleme makinası ile yıkama yapılsa dahi petek vanalarının tamamı açık şekilde yapılan temizlemede tam manasıyla temizleme yapılmış olmaz kısa sürede yapıldığı için çoğu servis böyle yapar petekler temizlenirken tüm vanalar kapalı sadece tek bir peteğin vanası açık bırakılmalıdır bir süre sonra diğer farklı bir petek vanası açılıp diğer açık olan petek vanası kapatılmalıdır buradaki amaç peteklere makinanın gücünü tek bir peteğe vererek daha etkili bir dolaşımla temizleme sağlanmasıdır
 • Petek temizliğinin 2 yılda bir defa yaptırmanızı tavsiye ediyoruz

Önemli uyarı: Peteklerin içindeki tortuları temizleme uygulaması sadece iki yöntemle yapılır ya eski yöntemle peteklerin tek tek sökülerek temizlenmesi yada özel makina kullanılarak peteklerin sökülmeden temizlenmesi ancak kombiye ilaç koyularak yapılan temizlemede vardır bu şekilde yapılan temizleme doğru bir yöntem olmayıp kalorifer sisteminin bir kapalı dolaşım sistemi olduğu unutulmamalıdır nitekim kimyasallarda asit bazlı olduğundan özellikle eski kombi ve peteklerde ciddi arıza ve sorunlara yolaçabilir tercih sebebi sadece çok ucuz fiyatla yapılmasından kaynaklanmaktadır fakat en kısa zamanda ardından gelecek arızalarla daha fazla masrafa gireceğinizi unutmayın,kimyasallı petek temizlemenin kalorifer sistemine zararlı olduğuna dair rivayetinde işte bu yöntemle yapıldığında gerçeklik kazanır yukarıdada bahsettiğimiz gibi ilac kombi çalıştırılmak sureti ile yapıldığında kimyasalın sistemde dolaşım esnasında çıkardığı gaz dışarı çıkamaz asit bazlı keskin bir basınç oluşturur buda özellikle eski kombi yada radyatörlerde zayıf olan ek yerlerini zorlayarak arızaya sebebiyet verir.Herne olursa olsun kombi teknik servisleri dahil olsa makinasız kombiye ilaç atılarak temizleme uygulaması yaptırmamanızı tavsiye ederiz.

Kalarüfer Peteklerinin Temizlenmesi İle Doğalgaz Faturasında Azalma Olduğu Doğrumu?

Kalorifer peteği temizliği ile doğalgaz faturasında azalma sağlandığı gerçektir. Minumum %8 ila %30 arasında bir tasaaruf uygun yöntemlerle yapılan kalorifer peteklerinin temizliği ile mümkün olabilmektedir.Doğalgaz faturası kalorifer peteğinin temizlenmesi ile neden azalır? bu sorunun cevabı çok basittir nitekim düzenli ısınmayan peteklerde ısı artışı sağlayabilmek için kombi yüksek ayarlarda çalıştırılır,buna rağmen sağlıklı su dolaşımı olmayan kalorifer peteklerinde verimli ısı alınamaz. Kalorifer tesisatı ve petek temizliğisonrasında ise ısı eskiye oranla hissedilir derecede artar ve kombi temizlik öncesine göre bi yada iki kademe düşün ayarda çalıştırılarak aynı ısı elde edilebilir ve kombi daha az tüketimle çalışmış olur.

PETEK TEMİZLEME HİZMETLERİMİZ

 • Döküm petek temizliği
 • Mobil sistem kalorifer temizliği
 • Yerden ısıtma tesisatı temizliği
 • Doğalgaz kat kalorifer temizleme
 • Doğalgaz kalorifer peteklerinin bakımı
 • Kalorifer peteklerinin temizliği
 • Kombi ve radyatörlerin temizlenmesi
 • Aluminyum peteklerde temizleme
 • Peteklerde ısı sorunlarının çözümleri
 • Temizlenmeyen  radyatörlerin bloke olması

Isıtma Sistemlerinde Petekler Isıyı Nasıl Sağlar?

Peteklerin yapısı aslında çok basittir,bir panel radyatörü ele alacak olursak yukarıdan aşağı doğru inen su kanallarını görebiliriz petekler hepimizinde bildiği gibi sıcak su sayesinde ısınırlar peteklerde bir çok bağlantı şekli olmasına rağmen çapraz bağlanmış petekler  verim açısından bir adım öndedir,peki piyasada buluna her petek aynımıdır? peteklerde kalitenin önemi varmıdır? dış görüntüleri itibari ile panel radyatörle birbirine benzer kalitelerine gelince  genelde ağırlıkları ile mukayese edilir sac kalınlığı,metal kullanılan metal hammadde gibi koşullar peteğin kalitesini belirleyen faktörlerdir.Tekrar konumuzun başına gelecek olursak kombinin sistemdeki görevi sürekli ısıtmak ve peteklere iletmek olduğu gibi peteklerde suyun sıcaklığını metal yüzeyi sayesinde ortama iletir petekten geri dönen su tekrar soğumuş olur peteklerin temizliği verim açısından son derece önemlidir peteğin markası kalitesi hiç farketmez özellikle aluminyum petekler bu konuda daha hassarsır bakımlı oldukları sürece panel radyatörlerden daha iyi ısı sağlasada bakımsızken kombiyi dahi çalıştıramayacak hale gelirler.

Petek Koruyucu Kimyasallar

Petek koruyucu kimyasallar petek temizliğinden sonra opsiyonel olarak isteğiniz doğrultusunda kullanılır kalorifer sistemine faydası ise bir sonraki petek temizliği süresini biraz daha uzatmak açısından diyebiliriz,kireç oluşumunu geciktirmesi ile tanınan bu kimyasal maddeler kullanılsa dahil petekler bi zaman sonra yinede temizlenmelidir.

Kalorifer Tesisatının Peteklerin Isınmasına Etkisi

Kalorifer tesisatının gerektiği şekilde yapılması petek temizliği kadar önemli bir faktördür,kalorifer tesisatı hakkında bir çok bilgiye wep sayfalarımızda yer verilmiştir burdada kısaca anlatacak olursak en başta kalorifer tesisatı mümkün olduğunca kısa mesafeden gitmelidir,sıva üstü dediğimiz petek tesisatı ile şap altı denilen kalorifer tesisatını mukayese  edersek şap altı tesisat daha üstündür daha az dirsek ve daha kısa boru metrajı kullanıldığından peteklerin ısınmasına ve doğalgaz faturasına etkisi vardır bir diğer hususta büyük peteklerin bağlantı şekilleridir,kullanmakta olduğunuz petek tesisatı içinde peteklerde reglaj ayarınında önemini belirterek reglaj ayarı nasıl yapılır wep sayfalarımızdan öğrenebilrsiniz.

Petek Temizleme Hizmeti Alırken Neden Fiyat Farkları Var?

Bukonu çok gündeme gelir neredeyse yarı yarıyadan fazla olan fiyat fakları makina ile temizleme,kullanılan kimyasallar,çalışma süresi gibi bir çok sebeb fiyat farklarınıda ortaya çıkarır.

Tesisat Temizliği ve İstanbul Su Tesisatı

Kombi tesisatı temizleme firması yada radyatör temizleme servisi olarak biliniyoruz bu hizmetin temel taşlarını oluşturan daha doğrusu makina kullanarak petek temizleme uygulamasını petekleri yerinden sökmeden yapan  tesisatçı olarak İstanbul’da köklü kuruluşlardan biriyiz,ve bugün bu hizmeti veren yüzlerce firma olmasına rahmen işimiz aksine dahada çok artmaktadır bunun en önemli sebebi ise müşterilerimizin memnuniyeti ve titiz bir çalışma sergiliyor olmamızdır,İstanbul Su Tesisatı bünyesindeki her ustamız sadece petek temizleme elemanı değildir evinize gelen tesisat ustamız muhakkakki tüm kalorfer tesisatını baştan sona doğalgaz tesisatını yapabilecek deneyime sahip meslekte uzun deneyimi olan ustalardan biridir bu yüzdende herhangi bir petek neden ısınmaz,peteklerin bağlantıların doğru olup olmadığı gibi sistemdeki bir çok sorunu anlayabilir,bunları kendimizi övmek adına yazmıyoruz yada işinizi biz yapalım diye değil bu sektöre paranın kuvveti ile giren onlarca kişi bugun kalorifer tesisatından bi haber piyasada çalışmaktadır daha hayatında petek montajı yapmamış bir kişiye makina verip 2 günde eğitip petek temizleme elemanı olmaz  konu hakkında bunca yazdığımız söylediğimiz şeylerde zaten ticaret yapmak değil öyle düşüncemiz olsa bol bol reklamlar afişler verirdik bunlar yerine kaldıki biz en iddialı  referanslarımızı dahil burada sunmuyor müşterilerimizin isteği doğrultusunda belgeli olarak sunuyoruz.

Kimyasal Petek temizliği konusunu sonlanrırıken dikkat edilmesi gereken bir konuda kış mevsiminin gelmesiyle kampanya gibi gösterilerek düşük fiyatlarda petek temizleme hizmeti verdiğini iddia eden kişiler çoğalacaktır kombiye ilaç atılarak yapılan işlemle petekler tam olarak temizlenmiş olmaz petek temizliği yaklaşık 2 saat sürmektedir

ÖNEMLİ NOT: Tuz ruhu,asit,hidrolik,porçöz gibi kimyasal maddelerle petek temizliği yapılmaz petek temizleme kimyasalları ısıtma sistemlerine zarar vermeyecek şekilde kimyagerler tarafından formüle edilmiştir uygun olmayan ürünlerle yapılan temizlik petek,kombi,ve tesisatınızda ciddi sorunlara yol açabilir.