Petek Temizliği

Petek temizliği işlemleri her sene aksatılmadan yapılması gereken önemli işlemlerin başında gelmektedir. Bu konunun çok fazla bilinmemesi ve gereksiz görülmesi nedeniyle ihmal edilen yada hep ertelenen bu işlemlere de sıra bir türlü gelmemektedir. Fakat geçen her zaman ihmal edilen bu temizliğin yarattığı pisliğin de artmasına neden olmaktadır. Kullandığımız peteklerde dış yüzeylerin de yapılan temizliği iç yüzeyine ne yazık ki fazla bir katkısı yoktur. İç yüzeyinde meydana gelen pisliğin tek çözümü petek temizliği işlemi olmaktadır.

Bütün kış boyunca hiç kapatılmadan kullanılan peteklerde ister istemez zamanla pislikler oluşarak peteğin iç yüzeyinin tamamını kaplamaktadır. Yazın kapatıldığında ise soğuyan peteklerde pislikle çamurumsu halden daha sert bir tabakaya dönüşerek meydana gelen pislikler kireç yada tortu gibi kalıp bir hal alır. Kışa girmeden temizlenmeyen bu pislikler de peteklerin açılmasıyla meydana gelen ısınmanın çeşitli noktalarda daha az olmasına neden olmasını sağlar ve kış günlerinde ısınma problemleri yaşamanızı sağlar. Bu nedenle petek temizliği işlemi her yaz ayının sonunda yada birkaç senede bir olması gereken gerekli işlemlerdir.

Yaptırmaya karar verdiğiniz de aramanız gereken firmaların vermiş olduğu hizmete dikkat edilmesi gerekmektedir. Firmamız tarafından verilen hizmette son teknolojik ürünler kullanılıp petekler iniz yerinden sökülmeden cihazlarla içinde gönderilen özel solüsyonlarla petek temizliği yapılmaktadır. Bir saat kadar devam eden bu işlem de peteğin iç yüzeyine yapışmış bütün pislikler yerinden sökülerek makinalarla peteğin içinden çekilir. En sağlıklı şekilde hiçbir bölgeye zarar verilmeden yapılan petek temizliği işlemleri için bizleri aradığınıza pişman olmayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir